Kayıp Minare Kitabı PDF Oku – Abdullah Azzam Kitapları

+1-1

Toplam Oy : +10

Bu Dökümana Ait Bilgiler

 
Ekleyen : admin
Eklenme Tarihi : 23 Kasım 2013
Dili : Türkçe
Yazarı : Abdullah Azzam
Okunma : Toplam 6.442 kez okundu

Kayıp Minare – Kemalizm Tahlili

Dr. Abdullah Azzam kitabı, Afgan-Rus savaşı sırasında Arap ve diğer ırklardan savaşçıların Afganistan’a göç etmelerini sağlayan ve küresel cihadın ilk fikri temellerini atan Dr. Abdullah Azzam’ın Kemalizm üzerine yazmış olduğu kitap Türkçe’ye çevirildi ve basıldı. Kayıp Minare adını taşıyan kitap Osmanlı Hilafeti’nin yıkılması, Türkiye Devleti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk dönemi ve Kemalizm’in oluşum süreci, Kemalist politakalar ve İslam dünyasına yansımalarını ele almakta, Türkiye’de 1985’lere kadar süreci de özetlemektedir. İlk baskısı Peşaver’de Arapça olarak basılan kitap, direniş kadrolarınca yazılmış Türkiye hakkındaki tek kitap olma özelliğini koruyor. Türkiye Kurtuluş Savaşı’nda olduğu iddia edilen pek çok savaşın aslında olmadığını ve tamamen bir propagandadan ibaret olduğunu iddia eden kitap, Türkiyeli Ermeni yazar Sevan Nişanyan’ın Kurtuluş Savaşı hakkındaki düşüncelerini destekler nitelikte görünüyor.

Türkiye’deki İslami oluşumlardan da bahseden kitap, özellikle Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın kurduğu Milli Selamet Partisi’nin İslami uyanıştaki rolünün üzerinde duruyor.

Dr. Abdullah Azzam kitabında bu durumu şöyle özetliyor: “Selamet Partisi Yahudiler’e ve İsrail’e karşı durdu. İsrail-İstanbul arası seferler düzenleyen EL AL İsrail Havayolları’nın yolcuları denetlenmiyor, böylece İsrail istihbaratı (Mossad) Türkiye’de dilediği gibi hareket ediyordu. İsrail Büyükelçiliği’nin de Ankara’da büyük bir casusluk merkezi vardı. Milli Selamet Partisi, Yahudiler’in kirli çamaşırlarını ortaya çıkardı ve Millet Meclisi’nde Türk Hükümeti’ne saldırdı. Çünkü hükümet Yahudilerle on iki kez bir araya gelmişti. Yahudilerin, eğitim sisteminin bozulması, Müslüman evlatlarının ifsad edilmesi ve toplumsal ve ahlaki değerlerin yok edilmesindeki rolünü açığa çıkardılar. Nihayet, parti 7 Eylül 1980’de Konya’da 150 binden fazla göstericinin katıldığı bir miting düzenledi. İsrail bayrağı yakıldı. Bu noktada ise ordudaki Yahudi parmaklar harekete geçerek sivil hükümeti devirdi. Mitingden beş gün sonra da (12 Eylül 1980) askeri darbe, İslami akımın durdurulup Kemalist çizginin muhafaza edilmesi ve Türk halkının kanını emen Yahudilerin menfaatlerinin korunması için, Kenan Evren’i ülke yönetiminin başına getirdi.”

Yorumlar

Anonim
23 Kasım 2013 - 17:47

[…] […]

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Döküman Kısa Adresi